Aktualności

Wycieczka Do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”

W dniach 8-10.12.2021 uczniowie naszej szkoły wraz z historykami – Michałem Piwońskim, Markiem Maculakiem i Michałem Huchulskim – odwiedzili naszą stolicę. W drodze do Warszawy zwiedziliśmy ruiny zamku Iłża oraz Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku. Później, już na warszawskim Starym Mieście, mogliśmy odwiedzić świąteczny jarmark i podziwiać pięknie oświetloną Warszawę.

Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzenia Zamku Królewskiego, w którym zobaczyliśmy piękne apartamenty królewskie, Salę Tronową i zapierające dech w piersiach obrazy. (…) Naszym następnym przystankiem był Pałac Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na ostatnie piętro. Z wysokości 144 metrów mogliśmy podziwiać niepowtarzalny widok na Warszawę. Wieczorem w ośrodku, razem z nauczycielami, urządziliśmy sobie wieczór gier i zabaw. (Była to świetna okazja na lepsze zapoznanie się i dobrą zabawę!)

W ostatni, najbardziej intensywny, dzień naszej wycieczki odwiedziliśmy twierdzę Modlin, która została wybudowana na zlecenie samego Napoleona Bonaparte. Zobaczyliśmy cmentarz, znajdujący się przy obiekcie oraz przeszliśmy podziemnymi korytarzami, (które łączyły stanowiska obrony fosy.) Największą atrakcją okazała się jednak… bitwa na śnieżki, którą urządzili uczniowie! Ciekawostka: w twierdzy, oprócz żołnierzy, mieszkała również polarna niedźwiedzica! Baśka Murmańska – bo tak nazywano niedźwiedzicę – została wytresowana i trafiła do Batalionu Murmańskiego. Podobno salutowała samemu Józefowi Piłsudskiemu!

Po zwiedzeniu twierdzy Modlin pojechaliśmy do Muzeum Więzienia Pawiak. Miejsce to upamiętnia stare więzienie, działające w centrum Warszawy w latach 1835-1944. Do dzisiaj zachował się tylko fragment bramy, obok której znajduje się kopia wiązu, na którym umieszczano tabliczki upamiętniające zmarłych.

Ostatnim i zdecydowanie najciekawszym punktem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik – tutaj każdy znalazł coś dla siebie! Wszyscy świetnie się bawili rozwiązując łamigłówki, testując różne eksponaty i próbując swoich sił na interaktywnych stanowiskach. Nawet nasi historycy znaleźli coś dla siebie – urządzili między sobą konkurs na refleks, który wygrał(, nie kto inny, jak) Pan Maculak.

(Tak zakończyliśmy naszą trzydniową wycieczkę, która okazała się bardzo udana. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom wyjazd się podobał i zapamiętają go na długo!)

Program „Poznaj Polskę”

Pomóż sobie i innym

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców

Szanowni Państwo,
informujemy, że w ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców, która jest dostępna pod adresem https://pwpp.uksw.edu.pl/.
Ww. platforma stanowi źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie. Gwarantuje ona nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).
Materiały zamieszczone na platformie kierowane są do: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).

Gdzie można udać się po pomoc w sytuacji problemowej?
– wykaz ośrodków zewnętrznych

DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI
Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?

Wirtualny spacer po szkole


Wirtualny Spacer

Logowanie po raz pierwszy do dziennika elektronicznego.