Osiągnięcia uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie
w roku szkolnym 2016/2017
Stypendyści Starosty Powiatu Mikołowskiego w I semestrze roku szkolnego 2016/2017:

  • za wyniki w nauce:
  • Agnieszka Rak (2a)
  • za osiągnięcia w sporcie:
  • Jakub Spendel (2be)



Stypendyści Starosty Powiatu Mikołowskiego w II semestrze roku szkolnego 2016/2017:

  • za wyniki w nauce:

  • Paulina Falkowska (1d)
    Agnieszka Rak (2a)
  • za osiągnięcia w sporcie:




  • Wiktoria Oleś (1d)
    Kinga Haśko (1d)
    Klaudia Gralik (1d)
    Karolina Czaja (1bc)
    Jakub Spendel (2be)



Osiągnięcia w I semestrze roku szkolnego 2016/2017:

  • Young Art Festiwal - Mikołów 2016
    I miejsce w kategorii soliści: Danuta Bańczyk (3a)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna na szczeblu powiatu i rejonu
    I miejsce w powiecie: dziewczęta
    II miejsce w rejonie: dziewczęta
    IV miejsce w rejonie: chłopcy

  • "Piszę list do Ciebie" - międzyszkolny konkurs organizowany przez ZS nr 5 w Tychach
    wyróżnienie: Aleksandra Witek (2a)

  • Konkurs wiedzy o Sejmie
    II miejsce: Marta Sikora (3bc)
    III miejsce: Karol Szuster (1a)

  • Wojewódzki Konkurs Wiedzy „Budować przyszłość na fundamentach przeszłości”
    zakwalifikowanie się do półfinału wojewódzkiego:
    Joanna Dyczka (3a), Tomasz Gajda (3bc), Daria Iwanczyszak (3a), Wiktoria Jendrysik (2d),
    Dominik Just(), Karol Kabut (3a), Natalia Kolarczyk (2d), Aleksandra Kuraś (3a),
    Dorota Maj (3a), Paulina Skrzypiec (3a), Julia Szer (2d), Karolina Śwerkot (3a)

  • Wojewódzki Konkurs Wiedzy „Język angielski – pomysł na twoją przyszłość”
    zakwalifikowanie się do półfinału wojewódzkiego:
    Ewa Kośmider (), Artur Ksiondz (), Wiktoria Woźniak (3a)

  • Halowy Turniej Piłki Nożnej „Barbórka 2016”
    III miejsce: chłopcy

  • IX Mikołowska Jesień z Badmintonem
    II miejsce wśród dziewcząt: Paulina Falkowska (1d)
    IV miejsce wśród chłopców: Daniel Dutkiewicz (3bc)

  • Mistrzostwa szkoły w badmintonie
    I miejsce wśród dziewcząt: Klaudia Kościelniak (3a)
    II miejsce wśród dziewcząt: Paulina Falkowska (1d)
    III miejsce wśród dziewcząt: Aleksandra Witek (2a)

    I miejsce wśród chłopców: Daniel Dutkiewicz (3bc)
    II miejsce wśród chłopców: Wojciech Paszek (3a)
    III miejsce wśród chłopców: Karol Jurkowski (3bc)

  • Konkurs „Wolontariusz 2016 roku”
    wyróżnienie: Wiktoria Knapik (3a)




Osiągnięcia w II semestrze roku szkolnego 2016/2017:

  • Powiatowe zawody koszykówki

    I miejsce w powiecie dziewcząt:
    Karolina Czaja (1bc)
    Magdalena Zajączkowska (1bc)
    Paulina Zenkner (1bc)
    Klaudia Gralik (1d)
    Kinga Starosta (1d)
    Beata Sędziak (1d)
    Dominika Swoboda (1a)
    Paulina Frankowicz (1d)
    Paulina Falkowska (1d)
    Wiktoria Oleś (1d)
    Kinga Haśko (1d)


  • Powiatowe zawody w narciarstwie zjazdowym

    I miejsce w powiecie dziewcząt indywidualnie: Martyna Kasperek (3bc)

    II miejsce w powiecie dziewcząt indywidualnie: Barbara Żogała (1d)

    I miejsce w powiecie dziewcząt drużynowo:
    Martyna Kasperek (3bc)
    Barbara Żogała (1d)
    Kinga Haśko (1d)
    Maja Rajwa (3d)

    II miejsce w powiecie chłopców drużynowo:
    Łukasz Korczyk (2be)
    Kacper Polakow (2d)
    Jakub Muzyczuk (3a)


  • Powiatowe zawody piłki ręcznej

    I miejsce w powiecie dziewcząt:
    Karolina Czaja (1bc)
    Magdalena Zajączkowska (1bc)
    Klaudia Gralik (1d)
    Kinga Starosta (1d)
    Dominika Swoboda (1a)
    Paulina Frankowicz (1d)
    Paulina Falkowska (1d)
    Wiktoria Oleś (1d)
    Kinga Haśko (1d)
    Magdalena Depta (1d)
    Barbara Żogała (1d)
    Paulina Puchałka (1a)
    Monika Kozok (3bc)
    Maja Rajwa (3d)


  • Rejonowe zawody piłki ręcznej

    II miejsce w rejonie dziewcząt:
    Karolina Czaja (1bc)
    Magdalena Zajączkowska (1bc)
    Klaudia Gralik (1d)
    Kinga Starosta (1d)
    Paulina Frankowicz (1d)
    Paulina Falkowska (1d)
    Wiktoria Oleś (1d)
    Kinga Haśko (1d)
    Magdalena Depta (1d)
    Barbara Żogała (1d)
    Monika Kozok (3bc)
    Maja Rajwa (3d)
    Wiktoria Sidełko (1a)

  • Powiatowy Konkurs Fotografii Ekologicznej
    II miejsce: Magdalena Matuszewska (1d)

  • IX Powiatowy Młodzieżowy Festiwal Nauki Konkurs Fotograficzny
    I miejsce: Magdalena Matuszewska (1d)

  • Powiatowy Konkurs "JAJO WIELKANOCNE"
    I miejsce: Magdalena Grząba (3bc)

  • FOTO konkurs "Sfotografuj Fizykę"
    Wyróżnienie:
    Wiktoria Oleś (1d)
    Kinga Haśko (1d)

  • Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR
    I miejsce w powiecie: Sylwia Skulik (1a)
    III miejsce w powiecie: Sylwia Popławska (1d)
    IV miejsce w powiecie: Wiktoria Oleś (1d)
    VI miejsce w powiecie: Magdalena Matuszewska (1d)
    SERDECZNE GRATULACJE!