Osiągnięcia uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie
w roku szkolnym 2015/2016
Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2015/2016: SZYMON KASTELIK, klasa 3a



Stypendyści Starosty Powiatu Mikołowskiego w I semestrze roku szkolnego 2015/2016:


  • za wybitne wyniki w nauce:
  • Nikola Pasternak (2a)
    Dominika Spek (3e)
    Dariusz Herman (3d)
  • za wybitne osiągnięcia w sporcie:
  • Patrycja Wojtanek (2d)



Stypendyści Starosty Powiatu Mikołowskiego w II semestrze roku szkolnego 2015/2016:


  • za wybitne osiągnięcia w nauce:
  • Nikola Pasternak (2a)
  • za wybitne osiągnięcia w sporcie:
  • Paulina Lewandowska (1be)
    Jakub Spendel (1a)



Osiągnięcia w I semestrze roku szkolnego 2015/2016:

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe
    I miejsce w powiecie dziewcząt
    II miejsce w rejonie dziewcząt

    Skład:
    Klaudia Wocław (2bc)
    Kamila Szostak (3d)
    Danuta Bańczyk (2a)
    Aleksandra Klaczek (3e)
    Ewa Pawlicka (3bc)
    Aleksandra Kuraś (2a)
    Karolina Mazur (2bc)
    Martyna Kasperek (2bc)
    Aleksandra Nowak (2bc)
    Paulina Skrzypiec (2a)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Sztafeta dziewcząt 4x100m
    I miejsce w powiecie dziewcząt
    I miejsce w rejonie dziewcząt

    Skład:
    Klaudia Wocław (2bc)
    Kamila Szostak (3d)
    Danuta Bańczyk (2a)
    Aleksandra Klaczek (3e)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Bieg na 100m
    II miejsce w powiecie i III miejsce w rejonie, Klaudia Wocław (2bc)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Skok w dal
    II miejsce w powiecie, Aleksandra Klaczek (3e)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Pchnięcie kulą
    II miejsce w powiecie, Ewa Pawlicka (3bc)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Bieg na 400m
    I miejsce w powiecie i II miejsce w rejonie, Karolina Mazur (2bc)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Bieg na 400m
    II miejsce w powiecie i III miejsce w rejonie, Martyna Kasperek (2bc)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Bieg na 800m
    I miejsce w powiecie i III miejsce w rejonie, Aleksandra Nowak (2bc)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Bieg na 800m
    III miejsce w powiecie, Paulina Skrzypiec (2a)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Pchnięcie kulą
    I miejsce w powiecie i I miejsce w rejonie, Dominik Niedziela (3e)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Skok w dal
    I miejsce w powiecie i II miejsce w rejonie, Karol Jurkowski (2bc)

  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna, Zawody Powiatowe i Rejonowe, Bieg na 400m
    III miejsce w powiecie, Marlon Potoczny (3d)

  • Powiatowe zawody w tenisie stołowym
    I miejsce w powiecie dziewcząt
    III miejsce w powiecie chłopców
    I miejsce w powiecie, Paulina Powrwolik (1d)
    III miejsce w powiecie, Karolina Mazur (2bc)

  • Powiatowe i rejonowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych
    I miejsce w powiecie dziewcząt

    Skład:
    Patrycja Fudala (2bc)
    Martyna Kasperek (2bc)
    Sabrina Kaczmarska (2d)
    Karolina Mazur (2bc)
    Nikola Pasternak (2a)
    Aleksandra Nowak (2bc)
    Weronika Bury (1a)

    II miejsce w powiecie chłopców

    Skład:
    Marlon Potoczny (3d)
    Daniel Knapczyk
    Michał Król
    Wojciech Myśliwiec (2bc)
    Filip Nowak (2bc)
    Michał Kielewski
    Mikołaj Ziarkowski

  • Olimpiada Geograficzna
    kwalifikacje do II etapu (okręgowego), Jakub Widera (3bc)

Osiągnięcia w II semestrze roku szkolnego 2015/2016:

  • Powiatowy Konkurs Literacki o zasięgu regionalnym "Na skrzydłach wyobraźni"
    III miejsce (proza), Klaudia Górny (2bc)

  • Powiatowy Konkurs Fotograficzny
    wyróżnienie otrzymała Anna Michalska - kl. Ibe

  • Powiatowy konkurs "Jestem wolnym człowiekiem - stop uzależnieniom"
    II miejsce w kategorii plastycznej: Danuta Bańczyk (2a)

  • Powiatowe zawody w piłce nożnej
    I miejsce w powiecie chłopców
    I miejsce w rejonie chłopców - kwalifikacje do półfinału wojewódzkiego

  • Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej chłopców
    IV miejsce chłopców
    Skład:
    Płonka Jakub (2bc)
    Bąk Norbert (2bc)
    Dutkiewicz Daniel (2bc)
    Gogolok Arkadiusz (3bc)
    Wilk Mateusz (3d)
    Czerwionka Paweł (3bc)
    Ślósarek Maciej (3e)
    Tkocz Jakub (3e)
    Pyrcz Łukasz (3e)
    Ziarkowski Mikołaj (1d)
    Jurkowski Karol (2bc)

  • Wojewódzki konkurs wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim
    I miejsce Dominika Spek (3e)
    II miejsce Nikola Pasternak (2a)
    III miejsce Julia Szer (1d)

  • Konkurs plastyczny „A moje myśli w Sukurczach”
    I miejsce Izabela Martuś (1a)
    II miejsce Aleksandra Witek (1a)
    III miejsce Sandra Sobczyńska (1a)

  • Mistrzostwa powiatu w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców
    IV miejsce dziewcząt
    Skład:
    Eichner Natalia (3bc)
    Pawlicka Ewa (3bc)
    Rajwa Maja (2d)
    Labocha Kaja (2d)
    Wojtanek Patrycja (2d)
    Kocoń Magdalena (2bc)
    Zajączkowska Katarzyna (1be)
    Jendrysik Wiktoria (1d)
    Rzepka Aleksandra (3d)
    Kasperek Martyna (2bc)
    Wocław Klaudia (2bc)

    IV miejsce chłopców
    Skład:
    Płonka Jakub (2bc)
    Bąk Norbert (2bc)
    Gogolok Arkadiusz (3bc)
    Ślósarek Maciej (3e)
    Tkocz Jakub (3e)
    Ziarkowski Mikołaj (1d)
    Jurkowski Karol (2bc)
    Tyrna Kamil (2d)
    Mickiewicz Jędrzej (2a)
    Niedziela Dominik (3e)

  • Powiatowe Zawody Piłki Plażowej
    II miejsce chłopców
    III miejsce dziewcząt

  • Wojewódzka licealiada młodzieży szkolnej w piłce nożnej
    V miejsce chłopców

  • Rywalizacja sportowa szkół ponadgimnazjalnych o puchar Starosty Mikołowskiego
    II miejsce (jako szkoła)