Osiągnięcia uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie
w roku szkolnym 2013/2014
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Aneta Gehfeld - klasa IId

  • Stypendium Starosty Powiatu Mikołowskiego
    za osiągnięcia sportowe: Paulina Goldzik - kl. 2c
    za osiągnięcia sportowe: Ewa Geratowska - kl. 3b

Osiągnięcia przedmiotowe

  • Konkurs: August Hlond - salezjanin, biskup katowicki, prymas Polski
    I m. (etap szkolny): Marta Melcher - kl. 2c - uczennica zakwalifikowała się do II etapu.

  • Olimpiada z języka hiszpańskiego
    do II etapu zakwalifikowała się Klaudia Kastelik - IIb

  • Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"
    do etapu regionalnego zakwalifikowali się: Michał Huchulski - kl. 2e, Paweł Kalisz - kl.2e

  • XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. W. Korfantego
    wyróżnienie – Klaudia Holek – klasa Id

  • Szkolny konkurs wiedzy o rotmistrzu Pileckim
    I m. - Dominika Spek – klasa Ie
    II m. - Adrianna Wywioł – klasa IIe

  • II Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
    do II etapu zakwalifikowali się:
    Damian Pordzik - kl. Ibc
    Michał Rzepa - kl. Ibc
    Martyna Dworczyk - kl. Ia
    Karina Przewłoka - kl. Ia
    Jarosław Hopek - kl. IIb
    Aleksandra Behr - kl. IIb

  • Projekt: Nauka drogą do sukcesu na Śląsku
    stypendystką V edycji została Martyna Dworczyk kl. Ia

  • IV Powiatowy Konkurs Filmowy "Zakręćmy się"
    I miejsce zajął Paweł Piecyk - kl. IIb

  • Powiatowy Konkurs Plastyczny
    III miejsce zajęła Dominika Kraka - kl. IIe

  • Powiatowy Konkurs Na Prezentację Multimedialną pt. "Jan Nowak - Jeziorański - życie i działalność"
    I miejsce zajęła Klaudia Popy - kl. IIb




Osiągnięcia sportowe

  • Sztafetowe biegi przełajowe 6×800 m.
    III miejsce w powiecie drużyna dziewcząt
    skład drużyny:
    1. Bułka Adrianna kl.3de
    2. Kuczeńska Sonia kl.3c
    3. Moćko Hanna kl.1d
    4. Duda Agata kl.1a
    5. Kozok Monika kl.1bc
    6. Wanot Beata kl.3a

  • Barbórkowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców - III miejsce.
    Skład drużyny:
    1. Widuch Patryk kl.2e
    2. Badura Ireneusz kl.2e
    3. Wilk Mateusz kl.1d
    4. Gogolok Arkadiusz kl.1bc
    5. Ślósarek Maciej kl.1e
    6. Dorczak Mateusz kl.2e
    7. Penkala Marcin kl.3e
    8. Krzyżowski Bartosz kl.3b
    9. Porwolik Daniel kl.3b
    10. Wengerek Patryk kl.2d
    11. Bijok Dawid kl.3b
    12. Pstraś Michał kl.2c
    13. Inccico Adamo kl.2e
    14. Kular Michał kl.2c
    15. Harazin Piotr kl.2b

  • Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej chłopców - III miejsce.
    Skład drużyny:
    1. Krzyżowski Bartosz kl.3b
    2. Bijok Dawid kl.3b
    3. Peliński Dawid kl.3a
    4. Janik Dawid kl.3a
    5. Rzepka Nikodem kl.2b
    6. Kular Michał kl.2c
    7. Pstraś Michał kl.2c
    8. Ślósarek Maciej kl.1e
    9. Dutkiewicz Daniel kl.1bc
    10. Kastelik Szymon kl.1a
    11. Gogolok Arkadiusz kl.1bc
    12. Czerwionka Paweł kl.1bc

  • Mistrzostwa powiatu w badmintonie
    II miejsce drużyna chłopców
    III miejsce drużyna dziewcząt

  • Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne - II miejsce.

  • Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt - II miejsce.