Osiągnięcia uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie
w roku szkolnym 2012/2013
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Maciej Śliwa (kl.3b)

  • Stypendium Starosty Powiatu Mikołowskiego
    za wyniki w nauce: Martyna Kulpeksza – kl. 3d
    za osiągnięcia w nauce: Bartłomiej Nowicki – kl. 3a
    za osiągnięcia sportowe: Klaudia Jędrzejewska – kl. 3e

  • Stypendyści Starosty Powiatu Mikołowskiego za I semestr roku szk. 2012/2013 (osiągnięcia sportowe)
    Klaudia Jędrzejewska 3e
    Ewa Geratowska 2b
    Paulina Goldzik 1c
    Monika Lewandowska 1c

  • Stypendysta w ramach projektu "Nauka drogą do sukcesu na Śląsku" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
    Paweł Kalisz 1e

Osiągnięcia przedmiotowe


  • Gis Day - Dzień Systemów Informatyczno Geograficznych
    III m. - "Gra terenowa" zespół: Tabacki - 2a, O. Biłka - 2a, M. Schilz - 2de

  • Powiatowy Konkurs Gwary
    III m. - Konrad Bojdoł - klasa Ie

  • Konkurs "Pisze do Ciebie list"
    III m. kategoria psychologiczno - społeczna oraz wyróżnienie w kategorii głównej - literackiej: Maja Figura - klasa IIIa

  • Olimpiada znajomości Afryki
    do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Bartosz Tłok - klasa IIIb, Patryk Wietrzak - klasa Ie

  • Olimpiada Teologii Katolickiej
    Maciej Śliwa, Bartosz Tłok - klasa IIIb - zakwalifikowali się do II etapu

  • XXXVI Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego
    Michael Schilz - klasa IIde - zakwalifikował się do II etapu

  • Gala Wolontariatu
    nagroda specjalna "Laur wolontariatu" za zaangażowanie w działalność specjalną - Angelika Kokot - klasa IIIa;
    specjalne wyróżnienie w ramach wolontariatu: Anna Pordzik - klasa IIde.

  • Konkurs Mish-Mash - wyróżnienie (przedstawienie).

  • V Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach
    do drugiego etapu przeszedł Patryk Wietrzak - klasa Ie.

  • XXXVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
    I m. drużynowo - Maciej Śliwa - 3b, Karol Sikora 3b, Konrad Bojdoł - 1e;
    Maciej Śliwa zakwalifikował się do etapu powiatowego


  • XXXVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
    I m. drużynowo - Maciej Śliwa - 3b, Karol Sikora 3b, Konrad Bojdoł - 1e;
    Maciej Śliwa zakwalifikował się do etapu powiatowego.

  • Konkurs Matematyczny "Matematyka w biznesie"
    do II etapu zakwalifikowali się: Michał Walkowicz - IIIe, Michał Chlebek - IIIb, Aleksandra Majsakowska - IIIb.

  • Olimpiada Wiedzy o Gospodarce
    do II etapu zakwalifikował się Jarosław Hopek - Ib.

  • 17 Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
    do II etapu (diecezjalnego) zakwalifikowali się: Klaudia Kokoszka - IIIa, Małgorzata Sławska - IIId, Wojciech Czarnecki - Ie.

  • Przyrodniczy Marsz na Orientację z Urządzeniami GPS
    II miejsce (zespół uczniów z klasy IIde: Marta Wala, Adrianna Bułka, Barbara Paździorna, Michael Schilz)

  • Konkurs Wiedzy o Samorządzie
    do etapu II-go (wojewódzkiego) zakwalifikowali się: Mateusz Dorczak- 1e, Konrad Bojdoł- 1e, Kamil Górny- 1e, Wojciech Czarnecki - 1e, Anna Przewłoka - 1a, Jarosław Hopek - 1b, Karolina Szydło -2d, Mateusz Raudner -2b

  • I Edycja Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu mikołowskiego "Eko -szlak powiatu mikołowskiego"
    I miejsce - Anna Przewłoka - 1a

  • I Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (wojewódzki)
    laureatka - Anna Przewłoka - 1a

  • Konkurs Informatyczny "Edytor"
    wyróżnienie Jarosław Hopek - 1b

  • Ukończenie z wynikiem wyróżniającym programu Akademia Edukacji Menadżerskiej - kafeteria edukacyjna dla licealistów
    Klaudia Czarnota - 1b

  • XXXVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
    II m. - Maciej Śliwa - 3b

  • XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
    VII m. - Martyna Kulpeksza - IIId

  • Wojewódzki Konkurs "Młody Chemik"
    9 m. - Magdalena Wita - kl. IIa

Osiągnięcia sportowe

  • Powiatowe i rejonowe zawody lekkoatletyczne
    reprezentacja dziewcząt zajęła II m. w powiecie i IV m. w rejonie
    reprezentacja dziewcząt zajęła II m. w powiecie i IV m. w rejonie

  • Powiatowe i rejonowe sztafetowe biegi przełajowe
    I m. w powiecie i III m. w rejonie drużyna dziewcząt;
    III m. w powiecie drużyna chłopców

  • Powiatowe zawody tenisa stołowego - III m. w powiecie w klasyfikacji indywidualnej - Monika Słowicka kl.2b

  • Powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców - III miejsce

  • Piłka ręczna dziewcząt - II miejsce

  • Barbórkowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców - II miejsce

  • Piłka koszykowa chłopców - I m. w zawodach międzyszkolnych

  • Powiatowy turniej szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej - IIm. - drużyna dziewcząt

  • Zawody w narciarstwie zjazdowym o Puchar Starosty Mikołowskiego
    - IIm. - drużyna dziewcząt
    - IIIm. - drużyna chłopców

  • Biegi sztafetowe
    - dziewczęta: I m. w powiecie i rejonie, VI m. w województwie w sztafecie szwedzkiej
    - chłopcy: III m. w powiecie i rejonie

  • Piłka siatkowa plażowa
    - dziewczęta: II m. w powiecie
    - chłopcy: III m. w powiecie

  • II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych powiatu mikołowskiego
    - chłopcy - III miejsce
    - dziewczęta - II miejsce