Osiągnięcia uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie
w roku szkolnym 2011/2012
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Maciej Śliwa (kl.2b)

  • Stypendium Starosty Powiatu Mikołowskiego
    za wyniki w nauce: Mariusz Wierzgoń
    Patrycja Gehfeld
    Magdalena Leśniewska
    Joanna Cichoń
    Kinga Modlińska
    Patrycja Tkocz
    Dominika Słaboń
    za osiągnięcia w nauce: Marek Hamm

Osiągnięcia przedmiotowe


    Marek Hamm (absolwent, finalista XL Olimpiady Biologicznej 2011 r.) na centralnej inauguracji roku akademickiego 2011/2012 wszystkich polskich uczelni medycznych w Katowicach jako student z największą ilością punktów

    W dniu 9 października 2011r.uczniowie naszej szkoły - Sabina Wiak , Mateusz Talarczyk wraz z opiekunem nauczycielem historii Michałem Piwońskim wyjechali do Brukseli na spotkanie z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego - Jerzym Buzkiem. Była to nagroda za zajęcie I miejsca w wojewódzkiej grze terenowej "Powstaniec Śląski Play". Więcej ...

    4 października 2011. grupa młodzieży, laureatów tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu "Wygraj Brukselę", w tym trzech uczniów naszego liceum - ja, czyli Patrycja, Łukasz z 2a i Przemek z 3a, brało udział w niezwykłej wycieczce do serca Europy - Brukseli. Więcej ...


  • Konkurs Matematyczny MERIDIAN do finału zakwalifikował się Maciej Śliwa (klasa IIb)

  • X Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Matematyka w biznesie"
    - w finale uczestniczyła Martyna Kulpeksza (klasa IId)

  • Konkurs powiatowy z geografii "P jak północ i południe"
    I miejsce: Paweł Kucz - IIa, Agnieszka Grzesiczek - klasa IIa
    III miejsce: Łukasz Kasiński - klasa IIa, Krzysztof Kluczniok - IIIb

  • Konkurs "Piszę do Ciebie list"
    wyróżnienie: Maja Figura - klasa IIa

  • Konkurs "Powstania Śląskie"
    finalista etapu wojewódzkiego - Przemysław Tkocz - klasa IIIa

  • Sabina Kuczera z 2e wzięła udział w wojewódzkim konkursie "Polska Piastowska"
    (uczennicy zabrakło 2 punktów by zakwalifikować się do etapu centralnego) - Magdalena Leśniewska - klasa IIIa - VI m. w województwie

  • udział 3 uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Wielkim we Wrocławiu
    (Sabina Kuczera 2e, Monika Marcuch 3a, Przemysław Tkocz 3a),

  • zakwalifikowanie się 2 uczniów do II etapu (do półfinału) Wojewódzkiego konkursu biologicznego "W świecie roślin i zwierząt"
    (Martyna Kulpeksza 2d, Natalia Smykla 3d),

  • zakwalifikowanie się 2 uczennic do II etapu Śląskiego konkursu wiedzy o podatkach
    (Justyna Cyprys 1a, Paulina Lizoń 1a),

  • zakwalifikowanie się 3 uczniów do etapu miejskiego Konkursu wiedzy pożarniczej
    (Maciej Śliwa 2b, Karol Sikora 2b, Agnieszka Gilner 2a),

  • zakwalifikowanie się Macieja Śliwy do etapu powiatowego w/w konkursu,

  • wyróżnienie w kategorii filmowej na Powiatowym Młodzieżowym Festiwalu Nauki "Świat w różnych perspektywach"
    (Martyna Materla 2a, Agnieszka Gilner 2a),

  • III miejsce Natalii Dziechciarz z 2b w Powiatowym konkursie literackim "Na skrzydłach wyobraźni" (kategoria proza).

  • Udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego "Młody chemik" w Lublińcu
    Michał Mróz, Piotr Palka - uczniowie klasy IIe

  • Konkurs "MISH-MASH" Wyróżnienie za przedstawienie w jęz. angielskim "The royal wedding":
    Agnieszka Oprzędek - kl. IId
    Sonia Seroka - kl. IIc
    Paweł Kucz - kl. IIa
    Magdalena Jagiełka - kl. IIId
    Magda Wita - kl. Ia
    Dariusz Warzybok - kl. Ib

  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
    Wyróżnienie : Bartosz Tłok - kl. IIb

  • Wojewódzki konkurs biologiczny "W świecie roślin i zwierząt
    do II etapu zakwalifikowały się: Martyna Kulpeksza 2d, Natalia Smykla 3d

  • Śląski konkurs wiedzy o podatkach
    do II etapu zakwalifikowały się: Justyna Cyprys 1a, Paulina Lizoń 1a

  • Powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej
    zakwalifikował się Maciej Śliwa 2b

  • Powiatowym konkursie literackim "Na skrzydłach wyobraźni"
    III miejsce: Natalia Dziechciarz - kl 2b (kategoria proza)

  • Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Historycznej "Historia na Tak!"
    II miejsce: Bartłomiej Nowicki - kl. 2e

  • Wojewódzki Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Wygraj Brukselę!"
    Laureatkami konkursu zostały: Klaudia Jędrzejewska - klasa IIe, Alicja Stawiarska - klasa Ic

  • Wojewódzki Konkurs Biblijny (etap diecezjalny) Wyróżnienie:
    Anna Ogierman - klasa Ic
    Monika Ćmiel - klasa IIa
    Danuta Garbowska - klasa IIa