Młode Talenty 2015 - wśród uczniów talentów nie zabraknie!

Jak co roku około pierwszego dnia wiosny odbył się w naszej szkole konkurs "Młodych Talentów". Był on okazją do zaprezentowania swoich pasji i zainteresowań, stworzył możliwość wystąpienia przed szkolną społecznością, a przede wszystkim pozwolił uczniom zmierzyć się z trudem konkurencji i fachową oceną jurorów, profesjonalistów z różnych dziedzin. W tym roku licealiści zaprezentowali się aż w siedmiu kategoriach, spośród których największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria muzyczna, literacka, plastyczna i fotograficzna.

Znamienite grono jurorów stanowili: Marcin Gołąb - fotograf i filmowiec, Piotr Brzychcy - muzyk, kompozytor, gitarzysta oraz Thomas Arnold - autor książek sensacyjnych i kryminałów oraz absolwenci i studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

Zwycięzcami tegorocznych Młodych Talentów zostali:
- w kategorii muzycznej: Danuta Bańczyk z 1 a (I miejsce), trio Agnieszka Gabryś z 3 c, Magdalena Bańczyk z 1 a, Radosław Kasprzycki z 2 e (II miejsce), Patrycja Hapeta z 2 a (III miejsce),

- w kategorii literackiej wyróżniono: Klaudię Górny z 1 bc i Weronikę Wanczurę z 3a,

- w kategorii plastycznej: I miejsce - Sylwia Krzanowska, II miejsce - Adam Górny z 2 bc, III miejsce - Paulina Goldzik z 3 c,

- w kategorii fotograficznej: I miejsce - Magdalena Grząba z 1 bc, II miejsce - Karolina Świerkot z 1a, III miejsce - Dominika Nowakowska z 1d.


Jurorzy doceniali wysoki poziom artystyczny, wrażliwość młodych twórców, oryginalność ujęcia, koncentrację na drobiazgach, osobowość sceniczną, umiejętność śpiewu i gry na instrumencie.
W pozakonkursowej części "Młodych Talentów" wystąpili jeszcze Karolina Wyrobek i Filip Nowak z 1 bc, prezentując skecz kabaretowy w gwarze śląskiej. Miał też miejsce pokaz filmu uczennic naszej szkoły, Agnieszki Czerner z 1 bc i Jadwigi Musioł z 1d, nagrodzonego na Festiwalu Nauki.

Konkurs jak zawsze dostarczył wszystkim dużej dawki pozytywnej energii i dobrej zabawy, z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!


Krystyna Jędrysek
Zdjęcia