Młode Talenty w II LO w Mikołowie


Tegoroczna, siedemnasta już, edycja konkursu "Młode talenty" odbyła się 19 marca. Impreza okazała się kopalnią talentów uczniów naszej szkoły, i to w bardzo różnych dziedzinach! Jak zawsze konkurs rozgrywany był w kilku kategoriach.

W fotograficznej jury przyznało wyróżnienia Ewie Cichoń z 2a i Klaudii Popy z 2b,
III miejsce zajęła Anna Gąstalik z 1 bc
II - Karolina Bromboszcz z 2c
Jury nie przyznało I miejsca.


W kategorii plastycznej I miejsce zajęła praca Adama Górnego z 1bc, a wyróżniono prace Marty Pawłowskiej z 1a i Agnieszki Mozgalik z 2a.W kategorii literackiej I miejsce ex aequo zajęły autorki wierszy: Joanna Kurcok i Alicja Stawiarska - obie z III c, a wyróżniono utwory Katarzyny Słupik z 3c i Klaudii Kastelik z 2b.W kategorii muzycznej jury pod przewodnictwem pani Elżbiety Płonki wyróżniło występy Klaudii Holek z 1d oraz Patrycji Hapety z 1a.
III miejsce zajęła Patrycja Baut z 3c
II - Agata Duda z 1a
I - Agnieszka Gabryś z 2d
Jury przyznało też Grand Prix zespołowi w składzie Radosław Kasprzycki z 1e (gitara, śpiew) oraz Łukasz Gocal z 1a (perkusja). Chłopcy nie tylko zostali docenieni przez jurorów, ale przede wszystkim podbili serca publiczności! Byliśmy świadkami narodzin nowych gwiazd II LO!

Poza konkursem również błysnęły uczniowskie talenty: Karolina Szydło z 3b zaprezentowała ekspresyjny, zmysłowy taniec, Klaudia Bortel i Ewelina Mielczarek z 2a wystąpiły w scence kabaretowej, a Paweł Piecyk z 2b dał się poznać jako reżyser filmu "Angels of Death". Z pokazem capoeiry wystąpiła mikołowska grupa Unicar, w której trenuje uczennica klasy 1bc, Anna Gąstalik. Imprezę zwieńczył pokaz filmu przygotowanego w ramach projektu "Happy".

Tegoroczne "Młode talenty" można zaliczyć do bardzo udanych! Czekamy na objawienie kolejnych uzdolnień - już za rok, w osiemnastej edycji konkursu! A na razie - zapraszamy do galerii - zdjęcia trochę oddają atmosferę tegorocznej imprezy.