Młode Talenty w II LO w Mikołowie


Konkurs "Młodych talentów" ma w naszej szkole wieloletnią już tradycję, ale tegoroczna edycja należy na pewno do najbardziej udanych. Uczniowie zaprezentowali się w kategorii plastycznej, fotograficznej, poezji własnej i muzycznej. Poziom przedstawionych prac i występów był bardzo wysoki. A oto lista zwycięzców.

W kategorii plastycznej:
III miejsce Olga Piontkowska z II a
II miejsce ex aequo Justyna Cyprys z II a i Karolina Szydło z II b
I miejsce Natalia Buchalik z III d

W kategorii fotograficznej:
III miejsce Dominika Chomik z II de
II miejsce Regina Szyma z II de
I miejsce Sandra Goszcz z III c

W kategorii poezji własnej przyznano wyróżnienie, które otrzymała Weronika Wanczura z I a

W kategorii muzycznej:
III miejsce Karolina Kot z II a
II miejsce Anna Ogierman i Joanna Bryzik z II c
I miejsce ex aequo Agnieszka Gabryś z I d i Daria Tytko z II de

Ponadto w pozakonkursowych występach zaprezentowały się tancerki: Dagmara Onderka z II de w duecie z Edytą Stawowy z I e oraz Karolina Szydło z II b, która wystąpiła w solowym układzie. Piękną śląską mową zachwycali nas Karolina Sosna z II a oraz Konrad Bojdoł z I e (laureat III miejsca w Powiatowym Konkursie Gwary). Miał również miejsce pokaz sztuki walk karate, w wykonaniu mistrzyń świata w swoich kategoriach, Ewy Geratowskiej z II b i Pauliny Goldzik z I c.

Po zmaganiach konkursowych niektóre klasy zaprezentowały się jeszcze w scenkach i wystąpieniach o wspólnym tytule "Inspirowane wiosną". Najbardziej podobała się etiuda teatralna w wykonaniu II a i ta klasa została też nagrodzona.Imprezę można uznać za bardzo udaną, co potwierdzają zdjęcia!