Młode Talenty w II LO w Mikołowie


Jak co roku 21 marca odbył się w naszej szkole konkurs Młodych Talentów. W tym roku łączył element konkursowy z pokazem talentów w różnych dziedzinach.
Tradycyjnie największą popularnością cieszyła się kategoria muzyczna, w której wystąpiło 8 wykonawców, wśród nich soliści, duety i zespoły, prezentujące różne typy muzyki: od coverów znanych utworów, przez prezentacje własnych utworów po beat box.
Występy oceniał znany, nie tylko w mikołowskim środowisku, raper, Rahim oraz nasza uzdolniona muzycznie polonistka, pani Krystyna Jędrysek. A oto lista zwycięzców:

I miejsce - Dagmara Onderka i Daria Tytko z I de, które brawurowo wykonały "Rockandrollin` love" z repertuaru Afromental

II miejsce ex aequo Kasia Ćmiel z I b za piosenkę "Isis" i Ania Ogierman z I c za "Almost lover" Fine Frenzy.

Dużym powodzeniem cieszyła się też kategoria fotograficzna, w której jurorem był znany w kraju i za granicą autor zdjęć filmowych, pan Adam Sikora. Przyznał on wyróżnienie za pojedyncze zdjęcie Marcie Kamińskiej III d, oraz trzy kolejne nagrody z cykle zdjęć.

I miejsce - Aleksandra Zielińska z I b

II miejsce - Maciej Śliwa z II b

III miejsce - Daria Seidel z II b.
Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na wystawie pokonkursowej. Zapraszamy, bo zdjęcia są niezwykłe!

W kategoriach literackiej i plastycznej nie przeprowadzano konkursu ze względu na zbyt małą liczbę zgłoszonych prac.

Ponadto wystąpiły też uczennice z prezentacją układów tanecznych, a były to: Kasia Ćmiel i Ewelina Gasińska z I b i Kasia Słupik z I c, tworzące zespół "Light oryginal" oraz solistka Karolina Szydło z I b.

Natomiast Ewa Geratowska z I b wraz z kolegami z sekcji treningowej dała pokaz walki karate - zrobił on na publiczności duże wrażenie.

Była też recytacja monologu Desa z dramatu "Błękit" Urszuli Rani Sarmy w wykonaniu Kasi Słupik z I c.

Całości dopełnił pokaz strojów inspirowanych wiosną i występ łaziskiego rapera Kałka.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy!