KRONIKA ROKU SZKOLNEGO 2004/05
 


17 września 2004r. - Wizyta Abp Damiana Zimonia w naszym liceum

29 września 2004r.Otrzęsiny klas I – W różnych konkurencjach przygotowanych przez klasę drugą (zwycięską z poprzedniego rocznika) zmagały się klasy pierwsze. Ten dzień połączono z Europejskim Dniem Kultury. Dlatego na lekcjach były różne quizy językowe.

14 październik 2004r.Dzień Edukacji Narodowej ,dnia 15.10 – na sali gimnastycznej odbyło się przygotowane przez uczniów przedstawienie. Potem odbyły się różne konkursy, m.in. zostały ogłoszone wyniki wcześniej przeprowadzonej ankiety wśród klas, dotyczące popularności nauczycieli.

25 listopada 2004r. Na Sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów.

6 grudnia 2004r.Na Sali gimnastycznej były obchodzone Mikołajki

10 grudnia 2004r.Powiatowy świąteczny konkurs koszykówki dziewcząt

14-17 grudnia 2004r.Próbne matury , 14-tego z j. polskiego , 15-tego z j. obcego , 16-tego z wybranego przedmiotu, 17-tego z informatyki.

22 grudnia 2004r. Spotkanie Wigilijne klas, wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd z wychowawcą. W odróżnieniu od poprzednich lat p. Dyrektor odwiedziła każdą klasę składając życzenia.

8 stycznia 2005r. - Odbył się tradycyjny Bal Przyjaciół Szkoły z kotylionami i loterią fantową z którego całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc  uczniom najzdolniejszym. W obecnych czasach II LO zdobyło grono wiernych przyjaciół dla których co roku organizowany jest ten bal.

W lutym odbył się rejs „Pogorią” , który co roku organizowany jest dla uczniów.

5 luty 2005r. Studniówka klas maturalnych. Zabawa odbyła się w Halembie. Uczniowie, zaproszeni goście oraz nauczyciele bawili się do białego rana.

14 luty 2005r.Walentynki szkole, działa poczta walentynkowa, która roznosi kartki, listy wcześniej wrzucone przez uczniów do skrzynki

16 marca 2005r.Powiatowy świąteczny konkurs tenisa stołowego

1 kwiecień 2005 MŁODE TALENTY

Konkurs, który odbywa się co roku, po raz pierwszy jednak zmienił datę rozstrzygnięcia z Pierwszego Dnia Wiosny na dzień „Prima Aprilis”. Było wiele dziedzin w których uczniowie mogli się sprawdzić. Były to konkurdy: plastyczny, fotograficzny, recytatorski, gwary śląskiej, poezji własnej – zostały zakończone wcześniej. W tym roku pierwszy raz nie było konkursu muzycznego, w jego miejsce wstawiono karaoke.

Dnia 18.03 – jury w składzie Danuta Kołodziej oraz  Krystyna Jędrysek ogłosiło wyniki z konkursu recytatorskiego:

1.miejsce zajęła Karolina Suchorończak 1c; 2.miejsce  - Alina Grzech 1b; 3.miejsce  - Natalia Szostak 2b; wyróżnienia zdobyły: Hanna Traczyk 2b, Żaneta Bańczyk 2e,

Tego samego dnia zakończono konkurencję Gwary Śląskiej: Wyróżnieni zostali uczniowie Michał Baraniok (1b) oraz Artur Wrona (1a). Poza konkursem uczennice z klasy 2d i 2e zaprezentowały „Romeo i Julia” w gwarze śląskiej.

Dnia 29.03 – wyłoniono zwycięzców w konkurencji: poezja własna. W skład jury wchodziły: p. Beata Żwaka, p.Tatiana Ryczko. Wyróżnieni zostali: Aleksandra Woś z 3c, Anna Wermińska z 1d oraz Michał Baraniok z 1b.

Dnia 30.03 zostały rozstrzygnięte dwa konkursy – plastyczny i fotograficzny, zwycięzców wyłoniło jury – p.Eugenia Kilimnik, p.Danuta Kołodziej oraz Jolanta Prejs

Konkursy:

Nagrodzone osoby w konkursie plastycznym: Dwa wyróżnienia – Anna Palka 2d, Alina Grzech 1b

Nagrodzone osoby w konkursie fotograficznym: 1.miejsce Wojtek Ziemblicki 2e; wyróżnienia : Izabela Dragon 2e, Natalia Kołodziej 3c, Anna Duda 3a

Dnia 1.04 – Wyłoniono i nagrodzenie zwycięzców wcześniej przeprowadzonych konkursów. Przerywnikami między ogłoszeniem wyników był konkurs karaoke, w którym wygrała klasa 2d. Niespodziankę przyszykowała klasa 1a przyprowadzając przedszkolaków na prima aprilis, którzy zaśpiewali trzy piosenki.

Organizatorzy konkursu: p. wicedyrektor oraz p. Stanisław Chaba.
Dekoracje przygotowała klasa 1a
Gościem była przewodnicząca Rady Szkoły – p. Bożena Jaksa
Sponsor nagród – Rada Rodziców

7 kwietnia 2005r. - Biały marsz ku pamięci Jana Pawła II

8 kwietnia 2005r. - Zorganizowany wyjazd do Krakowa na Błonie 

14 kwietnia 2005r. - Klasy maturalne w Miejskim Domu Kultury miały oficjalne zakończenie roku szkolnego. Pośród przemówień burmistrza miasta Mikołów i pani dyrektor 2LO uczniowie z najlepszymi frekwencjami, świadectwami , z osiągnięciami sportowymi jak i zasłużeni dla szkoły i swojej klasy zostali nagrodzeni.

15 kwietnia 2005r. - Na sali gimnastycznej wręczenie świadectw z paskiem dwóm najlepszym uczennicom klas maturalnych.

15-16 kwietnia 2005r. - Dni otwarte dla uczniów klas 3 gimnazjów.

Co miesiąc uczniowie mogą skorzystać z wyjścia do kina w ramach Akademii Filmowej

2 czerwca 2005r. - Naszą szkołę odwiedził Pan Marek Goliszewski - prezes Busines Centre Club.